67. benefice: Novoroční koncert - Pocta Antonínu Dvořákovi

4. ledna 2017, 19:00 - 21:00

Zdeňka Vaculík Erlebachová, Ondřej Papež a Marie Erlebachová hrají a zpívají ve prospěch projektu Hnutí pro život ČR.

Zdeňka Vaculík Erlebachová

Vystudovala klasický zpěv na konzervatoři, později na AMU Praha. Jako sólistka hostovala na několika českých operních scénách – v Národním divadle Praha, v divadle J. K. Tyla v Plzni, v divadle F. X. Šaldy Liberec, v divadle Hybernia Praha. V rámci rockové opery Pietro e Lucia vystoupila jako sólistka s předními zpěváky milánské opery La Scala.

V současné době pracuje jako sbormistryně, pedagog a režisérka v Kühnově dětském sboru, dále pak ve sboru Sluníčko – Pardubice, kde se věnuje dětské opeře a dětskému muzikálu. Tyto projekty pro děti jsou často prezentovány Českou televizí.

V současné době je také žákyní renomované světové zpěvačky – Evy Randové, která byla přední sólistkou milánské opery La Scala, Festspielhausu v Bayreuthu a Metropolitní opery v New Yorku. V neposlední řadě sólově vystupuje s předními českými orchestry na oratorních projektech.

Marie Erlebachová

Absolvovala konzervatoř v Pardubicích v oboru hra na klavír a v tomto oboru pokračovala i na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze.V současné době studuje dirigování na AMU Praha.

Je laureátkou mezinárodních soutěží v sólové hře na klavír (Amadeus), v klavírním duu (Schubertova soutěž pro klavírní dua v Jeseníku) a v interpretaci melodramů (Mezinárodní soutěž Z. Fibicha v interpretaci melodramů, 2011). Jako klavíristka se účastnila Mezinárodních mistrovských kurzů v Brně a Mezinárodních letních kurzů Pražské konzervatoře. V roce 2011 získala stipendium na Mezinárodní letní akademii Praha – Vídeň – Budapešť v Rakousku, kde byla nominována na cenu Bohuslava Martinů. V roce 2012 byla vybrána AMU pro účast na Mezinárodní letní škole v Dartingtonu.

V současné době pracuje jako pedagog na Univerzitě Karlově, dále se věnuje na AMU Praha hudebnímu nastudování oper, také klavírní spolupráci na konzervatoři Jaroslava Ježka. Je sbormistryní přípravného oddělení Kühnova dětského sboru a sboru Sluníčko –Pardubice a v rámci tohoto souboru se věnuje též dětské opeře, k těmto projektům vytvořila řadu aranží. V roce 2015 debutovala jako dirigentka se Symfonickým orchestrem Prahy 8, se kterým v letošním roce provedla Verdiho Requiem za účasti L‘Ensemble Vocal Universitaire.

Ondřej Papež

V roce 2002 vystupoval sólově na výchovných koncertech s JFO. Sólově hrál také s Komorním orchestrem Leoše Janáčka (2004). V letech 2013 a 2015 hrál sólově s JFO. Od roku 2003 pravidelně absolvoval interpretační kurzy u význačných pedagogů (prof. Ivan Štraus, prof. František Novotný).V roce 2013 úspěšně absolvoval studium zubního lékařství na Lékařské fakultě v Hradci Králově University Karlovy, pracuje v Praze jako zubní lékař – dentoalveolární chirurg.

Nyní studuje housle na HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Je laureátem několika prestižních soutěží – K. Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě, Concertino Praha, TalentsforEurope. V letech 2013–2015 byl koncertním mistrem mezinárodního studentského orchestru „EUROPERA“. Od roku 2015 je vedoucím skupiny druhých houslí Filmové filharmonie.

Hnutí pro život

hnuti-pro-zivot-logoProjekt Nesoudíme. Pomáháme nabízí pomoc ženám, které čekají nečekaně dítě, a okolí nebo okolnosti je nutí k podstoupení potratu, aby se mohly rozhodnout skutečně svobodně.

Projekt vznikl na základě zkušeností Linky pomoci. Ženy se shodně svěřují, že kdyby cítily podporu, na potrat by nešly. Potrat na žádost je symbolem opuštění ženy a selhání muže. Pomozte nám to změnit.