68. benefice: To světlo ve tmě svítí

1. února 2017, 19:00 - 21:00

Pěvecký sbor Imbus zpívá ve prospěch nízkoprahového klubu Ymkárium.

Pěvecký sbor Imbus

Pěvecký sbor Imbus byl založen v roce 2003 mladými nadšenci z řad členů dětského pěveckého sboru Klíček, kteří už ovšem pro řady dětského sboru nebyli mladí dostatečně. Vznikl tak komorní smíšený sbor, který se technickým klíčem ve svém názvu k návaznosti na Klíček rád hlásí. V průběhu let poté Imbus poskytl azyl zpěvákům několika dalších komorních uskupení, takže se z Imbusu stal sbor nejen smíšený, ale i smíchaný.

Mezi důležité přísady patří zpěváci sborů SmiRol, OktOpus a Kratochvíle. Imbus je těleso repertoárově nevyhraněné, které rádo vybírá kvalitní plody různých sborových škol a stylů a představuje je svým posluchačům v dramaturgicky ucelených koncertních vystoupeních. Za důležitou součást své činnosti považuje i charitativní koncerty. Občas se Imbus účastní i soutěžních klání: z festivalů Adventní a vánoční hudby 2014 a Písňovar 2015 si přivezl zlatá pásma.

Sbormistrem Imbusu je od jeho založení Vít Novotný.

Klub Ymkárium

YMCA - logoNízkoprahový klub Ymkárium poskytuje ambulantní i terénní formou sociální služby dětem a mladým lidem na Praze 11. Klub pomáhá zlepšovat školní prospěch, snaží se zamezovat rizikovému chování, usiluje o zbyšování soběstačnosti, podporuje zdravé a aktivní způsoby trávení volného času.