69. benefice: Čtvrt století laskavé hudby

1. března 2017, 19:00 - 21:00

Kapela Cimbal Classic zpívá a hraje ve prospěch Nadace Jakuba Voráčka.

Cimbal Classic

Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových), která patří už téměř pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Své jubileum spadající právě do roku 2017 bude průběžně oslavovat svými koncerty, na kterých zazní výběr posluchačsky nejúspěšnějších písní, které se za ty roky nastřádaly na jejich deseti profilových, žánrově rozličných albech.

Štruncův autorský rukopis a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classicu nezaměnitelný soubor, který se samozřejmě opírá i o další šikovné muzikanty. V současné době hraje Cimbal Classic v šestičlenném složení. Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Juraj Valenčík a mandolinista Martin Krajíček. Dnešní Cimbal Classic, to je hudba ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto menšinových žánrů.

Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame.
Snad i Vám “cimbalclassická komořinka” učaruje a vtáhne Vás do svého laskavého světa.

Nadace Jakuba Voráčka

Nadace Jakuba Voracka - logoPetra Klausová je starší sestra úspěšného hokejisty Jakuba Voráčka, jehož jméno už dnes znají nejen fandové tohoto sportu. Žena s neuvěřitelným optimismem, která kolem sebe šíří dobrou náladu a nikdo netuší, že bojuje s diagnózou roztroušené sklerózy. Díky onemocnění Petra poznala blíže podmínky pacientů i lékařů, seznámila se s problémy, kterým čelí. Společně s bratrem Jakubem se rozhodli postavit k problému čelem a pomáhat stejně nemocným lidem, a nejen jim.

V dubnu 2015 proto společně založili Nadaci Jakuba Voráčka. Jejím cílem především zlepšit situaci pacientů.

Jakub Voráček působí jako hráč NHL v týmu Philadelphia Flyers, kde se již několik let věnuje charitativní činnosti. Zapojil se aktivně například do projektů Make a Wish Foundation, Building Hope for Kids nebo Salvation Army. V rámci USA se Jakub Voráček soustředí na podporu onkologicky nemocných dětí.