71. benefice: Ať nechodím ve tmě a dojdu tam, kam mám

3. kětna 2017, 19:00 - 21:00

Písničkář Pavel Helan hraje ve prospěch Domácího hospice Setkání z Rychova nad Kněžnou.

Pavel Helan

S hudbou začínal Pavel Helan jako kytarista v jazzbandu The Young Pekáč Mojmíra Bártka, kde si osvojil důležité heslo: “Strýcu hrej, neustále hrej!”. Je absolventem kytarové školy Oty Pinknera. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou, byl členem revivalu U2/stay. V roce 2007 obdržel přestižního Krtka na festivalu Zahrada, v roce 2008 vydal prvotinu Je(mně) příjemně, ze které vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende v letech 2009 – 13. pavelhelan.cz

V roce 2011 založil plesový miniorchestr Helan Band. Na podzim roku 2013 se stal finalistou soutěže ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT. V roce 2014 vydal CD iBůh a vyjel na první samostatné Ajfon tour. V roce 2015 absolvoval festivaly a kluby v ČR i na Slovensku, byl hostem Hradišťanu, Tomáše Kluse a Honzy Nedvěda. V roce 2016 odehrál celkem 180 různých koncertů a hostování v ČR, na Slovensku i v Polsku. V roce 2017 připravuje nové CD.

Pavel Helan patří do přízně populárního lidového zpěváka Jiřího Helána.

Domácí hospic Setkání

Hospic SetkaniDomácí hospic Setkání je obecně prospěšná společnost, která poskytuje zdravotní i lidskou podporu terminálně nemocným pacientům a jejich rodinám v jejich domácím prostředí. Jejich posláním je umožnit pacientům s vážným onemocněním, u kterých již není nutná nemocniční péče, důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života.