72. benefice: Ozvěny Velikonoc

7. června 2017, 19:00 - 21:00

Soubor staré hudby Alla breve hraje ve prospěch organizace VIDA.

SOUBOR STARÉ HUDBY ALLA BREVE

Soubor staré hudby, který od roku 1985 vystupuje pod názvem ALLA BREVE, má své kořeny již v roce 1972, kdy vznikl jako kvarteto zobcových fléten. Složení souboru se od té doby proměňovalo a do současnosti s ním spolupracovalo více než sto muzikantů a zpěváků. ALLA BREVE, má své kořeny již v roce 1972, kdy vznikl jako kvarteto zobcových fléten. Složení souboru se od té doby proměňovalo a do současnosti s ním spolupracovalo více než sto muzikantů a zpěváků.

Soubor se zaměřuje na hudbu z období gotiky, renesance a raného baroka. V bohatém repertoáru souboru jsou české a evropské písně a skladby, které zaznívají v hudebním doprovodu zobcových fléten, houslí, violoncella a kytary ad.

ALLA BREVE vystupuje na hradech a zámcích, na vernisážích, kurzech historických tanců, jarmarcích, v domovech seniorů a na dalších kulturních akcích. Dlouhodobě spolupracuje se souborem historických tanců La Fiamma.

Na koncertě v rámci cyklu Večery u kapucínů s názvem Ozvěny Velikonoc zazní skladby českých a evropských skladatelů 13. – 18. století (Alphonso X., M. Praetorius, A. V. Michna z Otradovic, J. S. Bach a další).

Složení souboru:
Radek Baňkowski – zpěv
Veronika Bernardová – zpěv
Jana Hamouzová – violoncello
Slávka Křemenáková – flétny
Šárka Ozgová – housle
Markéta Petrová – flétny
Pavlína Vyhnanovská – flétny

 

vida - logoVIDA je celorepubliková organizace, která smysluplně využívá osobní zkušenost s duševním onemocněním v pomoci stejně handicapovaným lidem, jejich rodičům a příbuzným i široké veřejnosti.
VIDA chce podporovat rozvoj uživatelského hnutí a proces destigmatizace osob s duševním onemocněním.