77. benefice: Na počátku bylo 120 strun

3. ledna 2018, 19:00 - 21:00

Pražský komorní kytarový orchestr hraje ve prospěch organizace Na počátku.

Pražský komorní kytarový orchestr (PKKO)

PKKO vznikl na přelomu tisíciletí a začínal jednoduchými úpravami renesančních písní a latinskoamerické hudby. Později se rozrostl až na dnešních dvacet členů. Nyní se věnuje hlavně filmové hudbě a aranžím na pomezí swingu a pop music, používá i další nástroje a zpěv, čímž je ve světě kytarových a mandolínových orchestrů unikátní. V PKKO hrají kytaristé patřící mezi špičku pražských amatérů a profesionálů. Většina členů se pravidelně umísťovala na předních pozicích v soutěžích uměleckých škol i mezinárodních soutěžích.

Mezi dosavadní největší úspěchy orchestru patří druhé místo na Guitarfestu v chorvatském Omiši 2010, získané v konkurenci komorních souborů a orchestrů ze šesti zemí, a dále druhá místa na mezinárodních soutěžích v Praze v roce 2006 a 2007. V roce 2010 bylo vydáno úspěšné profilové CD Vol. 1. V následujících letech orchestr kromě pravidelných koncertů podporoval několik dobročinných akcí, např. Klub cystické fibrózy či Adopci na blízko a velmi úspěšně se prezentoval jako čestný host na festivalu kytarových orchestrů v belgickém Dienze.

Kromě Belgie a Chorvatska vystupoval též v německém Wetzlaru, Frankfurtu nad Mohanem, francouzském Avignonu a v roce 2012 s velkým úspěchem v Paříži. V roce 2012 soubor natočil první profesionální videoklip a druhé CD, tedy Vol. II. Zúčastnil se také jako host natáčení Konta pro Paraple v České televizi. PKKO byl dále součástí největšího festivalu kytarových a mandolínových orchestrů na světě, který se konal na konci května 2014 v německém Bruchsalu.

Velký úspěch sklidil též v létě 2015 na festivalu v Remiremontu ve Francii. Kromě pravidelných koncertů v ČR se PKKO v roce 2016 vydal na své první asijské turné do Hong Kongu a Singapuru. Po návratu do Evropy následoval koncert na festivalu v belgickém Gentu. V roce 2017 orchestr kromě koncertování pracoval na obměně repertoáru a vystoupil v rámci Solarino International Guitar Festivalu na Sicílii.

Pražský komorní kytarový orchestr řídí Vladimír Novotný.

na pocatku logoOrganizace Na počátku pečuje o těhotné ženy a maminky s dětmi v tísni. Volí cestu ochrany nenarozeného dítěte, jehož život je ohrožen umělým potratem, a dále podporou a vzděláváním rodičů, kterým je svěřena péče a rozvoj dětí. Poskytuje poradenství, ubytování a podporu těhotným ženám a matkám s dětmi v nepříznivé životní situaci. Pomáhá chránit a rozvíjet lidský život.