83. benefice: Cello-folk

3. října 2018, 19:00 - 21:00

Pavel Čadek a Ondřej Zámečník hrají
ve prospěch Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

Pavel Čadek

Pavel Čadek je brněnský písničkář hrající na violoncello místo obligátní kytary. Uvádí, že vlastně založil nový žánr “cello-folk”, což je něco mezi folkovým Nohavicou a cello-rockovou Apocalypticou. Na koncertech občas hrává se svojí Úcellovou skupinou, která je tvořena akordeonistou a perkusistou. Pavel Čadek letos zvítězil ve finále Notování (u diváků i u poroty) a spolu s Úcellovou skupinou skončil druhý ve finálě Houpacího koně. Video k písni “Úředníkův song” zvítězilo v Písničkářské videolize 2017 a píseň “Nelajkla mi status” se stala nejúspěšnější písní všech dosavadních patnácti ročníků Notování a spolu s klipem zvítězila v 18. filmovém festivalu fakulty informatiky MU.

Ondřej Zámečník

Ondřej Zámečník je brněnský akordeonista a skladatel. S Pavlem Čadkem hrává od léta 2017 ať už v duu, nebo v rámci Úcellové skupiny. Sám se věnuje autorské tvorbě instrumentální jazzové hudby, kterou realizuje ve svém novém projektu Ondřej Zámečník Quintett.

Sportovní klub vozíčkářů Praha

Sportovní klub vozíčkářů Praha sdružuje sedm oddílů, kde se provozují tyto sporty: florbal, lyžování, potápění, stolní tenis, orientační závod, outdoorové sporty (cyklistika vozíčkářů, vodní turistika a další) a tancování.
Klub byl založen v září 1991 stolními tenisty na vozíku. V letech 2003–4 přibyly další oddíl: florbal, orientační závod, lyžování a motorové čtyřkolky. V roce 2007 vystřídal oddíl motoristů nový potápěčský oddíl. V roce 2014 vznikl pod Sportovním klubem vozíčkářů Praha zatím poslední sportovní oddíl – tanec.