85. benefice: Skřivánčí?

6. února 2019, 19:00 - 21:00

Poc a capella Všelijak zpívá ve prospěch Lékařů bez hranic.

Všelijak

Všelijak je smíšený sbor, který 4. března 2019 oslaví 9 let své existence. Někteří stávající členové Všelijak se ale znají už přes 10 let, začínali spolu zpívat na Vysoké škole ekonomické pod pracovním názvem „Studentská pečeť (višňová)“. Až když se rozhodli, že to s tím acappella popovým zpíváním opravdu myslí vážně, přejmenovali se na Všelijak, taktovku dali v hospodě U Chlupaté žáby tehdy ještě studentce Irče, která o tom věděla starou belu, a tak započala dlouhá a pozvolná cesta formování sboru a učení se, jakže se takový sbor dělá. Tato cesta byla korunována na posledním Jirkovském Písňovaru, ze kterého jsme si přivezli pohár Jirkovského Rytíře. Bereme si z toho ponaučení, že s trpělivostí nejdál dojdeš, a trpělivě jdeme dál.

Sestava se nám ve Všelijak různě proměňuje, přibývají mateřské pauzy, navracejí se maminky od větších dětí, občas někoho čerstvý vítr odvane jinam, a taky nám přibyli 3 nováčci, kteří si dnes s námi zazpívají vůbec poprvé. Je to živé, mění se to pod rukama, Irče z toho přibývají šedivé vlasy na hlavě, ale i tak nás to baví. Baví nás nejenom společné zpívání, ale i pařby a spolupráce s dalšími sbory a sbormistry – Jarouškem, Sylvou a Terkou, kterým i touto netradiční cestou v programu děkujeme, že s námi chtějí trávit čas a věnují nám cenné rady. No a pokud víte o nějakém tenorovi, tak právě jednoho hledáme! Pokud ho najdeme rychle, tak s námi stihne natočit i nové CD, které začínáme točit na konci dubna.

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Zdravotní péči ve více než 70 zemích světa poskytujeme s pomocí téměř 38 000 místních spolupracovníků a více než 3 500 mezinárodních.