92. benefice: Česká hudba pro dechové kvinteto

6. listopadu 2019, 19:00 - 21:00

Dechové kvinteto Kalabis Quintet hraje ve prospěch Domácího hospicu Jordán.

Kalabis Quintet

Zuzana Bandúrová (flétna), Jarmila Vávrová (hoboj), Anna Sysová (klarinet), Denisa Beňovská (fagot), Adéla Psohlavcová (lesní roh)

Dechové kvinteto „Kalabis Quintet” bylo založeno studentkami hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze v roce 2012 pod pedagogickým vedením Štěpána Koutníka. „Kalabis quintet“ hraje ve složení Zuzana Bandúrová – flétna, Jarmila Vávrová- hoboj, Anna Sysová – klarinet, Denisa Beňovská – fagot a Adéla Psohlavcová – lesní roh. Členky kvinteta se kromě sólové intepretace rovněž věnují komorní hře pod vedením významných profesorů a hráčů předních českých orchestrů a souborů (Radek Baborák, Tomáš Františ, Gottfried Pokorny, Jiří Hlaváč… ).

Na podzim 2013 kvinteto spolupracovalo i s Českou televizí na natáčení hudebně vzdělávacího dokumentu pro děti s názvem „Filharmonici na ulici“ (ve vysílání od září 2014). V srpnu 2014 se soubor zúčastnil mezinárodních hudebních kurzů International Summer Academy 2014 v Rakousku, na kterých získal dvě první ceny v interpretačních soutěžích „Viktor Kalabis prize“ a „Czech Contemporary Music“. Součástí ocenění bylo vystoupení v rámci slavnostního koncertu ve vídeňském rozhlase ORF, kde „Kalabis quintet” úspěšně uvedl skladbu I. Krejčího.

V říjnu 2014 získalo kvinteto 1. cenu a titul laureáta na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě a rovněž přijalo pozvání vystoupit jako host mezinárodních kurzů Clarimania v polské Wroclawi, které se konaly v dubnu roku 2015. Jeden z největších úspěchů kvinteta je 3. cena a titul laureáta na 8. ročníku mezinárodní soutěže dechových kvintetů v Marseille (Concours International de Quintette à vent), která se uskutečnila v únoru 2015. V červenci roku 2019 jse soubor umístnil na 3. místě na mezinárodní soutěži dechových kvintetů v Bukurešti (Bucharest International Music Competition).

Domácí hospic Jordán poskytuje služby umožňující lidem s nevyléčitelným onemocněním v pokročilém a konečném stadiu nemoci zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží. Pomáhají nemocným a jejich rodinám. Informují rodinu o důležitých okolnostech péče o nevyléčitelně nemocného člověka a pomáhají vybrat její možnosti. Podporují rodinu během pečování a doprovází v době zármutku.